2019.11.08 17.00 - 2019.11.10 17.00

Lásd a leírást!

A rushen és szemdzin gyakorlatok különösen ajánlottak azok számára akik, most ismerkedtek meg a dzogcsennel és azoknak is, akik kételyekkel küzdenek. Nagyon hasznos régi gyakorlók számára is a gyakorlásuk felfrissítésére.

Az elvonulást vezeti: Jakob Winkler, a Nemzetközi Dzogcsen Közösség Szanti Maha Szangha oktatója

P R O G R A M :

PÉNTEK
TKBF Sarokdharma terme (1098 Budapest, Börzsöny utca 11.)
17:00 – 19:00 Bevezető szekció, gurujóga Jakobbal

EXTRA PROGRAM:
19:30 – 21:00 Vetítéssel egybekötött előadás a Tibet Falfestményei c. nagyformátumú kiadványról Jakob előadásában. Ennek helyszíne a TKBF Szertartásterem (Aula) – mindenki számára nyitott előadás

SZOMBAT
Zöld Kakas Líceum Jóga terme (1091 Budapest, Hurok utca 11.)
8:30 – 9:30 Harmonikus légzés Lakatos Mónika jantra jóga oktatóval
10:00 -13:00 Délelőtti szekció Jakobbal
13:00 – 14:30 Ebédszünet
14:30 – 17:00 Délutáni magyarázat és gyakorlás Jakobbal
17:30-20:30 Vadzsratánc gyakorlás

VASÁRNAP
Zöld Kakas Líceum Jóga terme (1091 Budapest, Hurok utca 11.)
8:30 – 9:30 Harmonikus légzés Lakatos Mónika jantra jóga oktatóval
10:00 -13:00 Délelőtti szekció Jakobbal
13:00 – 14:30 Ebédszünet
14:30 – 17:00 Délutáni magyarázat és gyakorlás, gánapudzsa Jakobbal

RÉSZVÉTEL FELTÉTELE:

Regisztráció az info.dzogchen@gmail.com e-mail címen november 3-ig. Az elvonulás elsősorban dzogcsen átadással rendelkezőknek szól. Amennyiben nem rendelkezel dzogcsen átadással, akkor olyan elköteleződés esetén javasolt a részvétel, hogy feltétlenül részt veszel az átadáson, amint arra lehetőséged nyílik.

RÉSZVÉTELI DÍJ:

A nagylelkűség elve alapján felajánlás alapú kurzus. A szervezés és az oktatói költségeinek fedezésére a javasolt hozzájárulás 15.000 Ft fejenként. Amennyiben lehetőséged van nagyobb összeggel is hozzájárulni az elvonulás költségeihez, azzal támogatod azokat, akiknek szerényebb anyagi lehetőségeik vannak, és ezzel érdemeket halmozol.

AZ ELVONULÁS TÉMÁJÁRÓL BŐVEBBEN:

A csalódottság és a szenvedés leküzdésének alapvető módszere a jelenlét és tudatosság alkalmazása. Azzal hogy tudatosítjuk azt, ami az elménkben és a szívünkben történik, feladjuk az áldozati szerepet és új lehetőségeket fedezünk fel a valóság kezelésére. A zavaró érzelmekkel és gondolatokkal való munka sokféle módon végezhető. A buddhizmusban három fő áramlat létezik, amelyek az érzelmeket nagyon különböző módon közelítik meg. A három módszer a Szutra tanítások szerinti lemondás útja, a Tantrikus módszer szerinti átalakítás útja és a spontán felszabadítás, mely a Dzogcsen megközelítés módszere.

A Dzogcsen Upadésa hagyományaiban a Khordé Rushen gyakorlatát alap- vagy kiindulópontnak tekintik. Egyes hagyományokban Nöngdro gyakorlatról, azaz mint előkészítőről beszélnek róla. Érdemes azonban jól megértenünk működési elvét és szerepét, mert nem egy hagyományos értelembe vett előkészítő gyakorlat, hanem olyan, amely bevezet a kontempláció, azaz a szemlélődés gyakorlatába. A Szemdzinek rendkívül hatékony módszerek ahhoz, hogy különbséget tudjunk tenni a Rigpa csupasz jelenlét és a hétköznapi elme között, valamint arra is, hogy a gyakorlásunk során fellépő kételyeket eloszlassuk.

Jakob Winkler rövid életrajza: Jakob Winkler a nyolcvanas évek közepe óta tanulmányozza és gyakorolja a tibeti buddhizmust. 1989-ben találkozott Csögyal Namkhai Norbuval. Münchenben, és Bécsben végezte tanulmányait, doktorátust szerzett tibetológiából, India művészettörténetéből és kulturális antropológiából. Főként buddhista kiadványok szerzője, szerkesztője és korrektora, ezen kívül oktat a Nemzetközi Dzogcsen Közösségben és tolmácsol különböző buddhistatanításokon. Elismert nyugati szakértője a dzogcsen tanításoknak, alapvető kutatásokkal járult hozzá a Lhászai Lukhang Templom megértéséhez azzal, hogy ő volt az első nyugati tudós, aki beazonosította Pema Lingpa rejtett kincsiratát (terma) a Lukhang Templom falfestményeinek forrásaként. Többször is járt már Budapesten, ahol Szanti Maha Szangha oktatóként az Értékes Váza több témáját is tanította a maga alapos, elmélyült és gyakorlás központú stílusában.

email: info.dzogchen@gmail.com